Moje Kolarstwo – blog

Moje Kolarstwo – blog

Nie byłoby pewnie topowykolarz.pl, gdyby nie słowa, które kiedyś znalazłem gdzieś w necie.

„Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem”. Słowa te zostały wypowiedziane przez Marco Pantaniego i dzięki nim zrozumiałem, że zabrałem się za uprawianie rzeczywiście trudnej dyscypliny sportu. Początki, pełne entuzjazmu, ale i gotowości do poświeceń, pozwoliły dość szybko osiągnąć poziom, który pozwalał nie wstydzić się wyników w amatorskich zawodach. Nigdy nie być ostatnim … Nigdy nie byłem!

Mazovia, bo tam zaczynałem, była bardzo dobrym wstępem do amatorskiego ścigania MTB. Potem już poszło … szosa, bo mtb nie robiło objętości, i tak całkiem przypadkiem wtedy zakochałem się całkowicie w kolarstwie. Wsiąść na rower i ruszyć przed siebie to było coś, na co czekałem każdego dnia. Coraz lepszy sprzęt, chociaż sam rower nie jedzie ;) Coraz większa uwaga na tym, jak żyję i jak trenuję. Pierwszy internetowy trener, potem drugi, a potem już bycie trenerem samemu sobie. I oczekiwanie na sukces - chociaż zawsze cieszyło mnie każde miejsce, z czasem myślałem, że może to nie za dobrze, gdy meldowałem się na 160 miejscu w open. Rodzina i znajomi ze zrozumieniem kiwali głowami i chwalili, ale nie znając realiów pewnie uważali moje dokonania za mało okazałe.

Mnie też to trochę denerwowało, więc kolejny sezon i jeszcze większa koncentracja na przygotowaniach, mnóstwo godzin spędzonych na treningu i … I tak to się stało ! Staje na podium w kategorii z zimowej Mazovii, a potem na inaugurację letniej, trzecie miejsce i duma. Duma, która mnie rozpiera i budzi już uznanie wśród znajomych, kolegów, przyjaciół.

Poczułem, że diablo ciężki wysiłek się opłaca …

I jeszcze przez te lata towarzyszyła mi myśl, że wybitni sportowcy, jakimi są wszyscy Kolarze, to top w sporcie zarówno tym amatorskim, jak i oczywiście zawodowym. Top oznacza dla mnie przede wszystkim postawę; postawę pełną zaangażowania i skoncentrowaną na swojej ukochanej dyscyplinie. Potem to sprzęt i dbałość o to, aby wszystko, co mnie właśnie otacza było również top.

Ważne również aby zewsząd otaczało nas wsparcie i opieka najbliższych bo tylko wtedy czujesz, że to co robisz nie tylko Ciebie nakręca ale daje dumę i wielką radość rodzinom, partnerom, dzieciakom i wszyskim innym, których nasz los cokolwiek nteresuje.

Wciąż staram się rozwijać i patrzeć na swoje kolarskie życie tak aby poprawić, ulepszyć, zmienić. Patrzę szeroko i odnoszę się do całej rzeczywistości, bo wiem, że wszędzie możliwe są nowe, zaskakujące odkrycia.

Dziś nasi Kolarze święco triumfy na zagranicznych arenach, rośniemy w siłę jakościowo ale też ilościowo, warto więc patrzeć na tą społeczność i wspierać ją również, dobrym kolarskim słowem.

O moich odkryciach i innych przemysleniach będę się z Wami dzielił w kolejnych odcinkach bloga.

Komentarze
(0)
Dodaj komentarz